W ostatnie piątkowe popołudnie w Domu Kultury w Załużu wznowiono cykl „Spotkań Załuskich”. Motywem przewodnim tego wydarzenia było przybliżenie walorów przyrodniczo-zdrowotnych Horyńca Zdroju. Przybyli na spotkanie prelegenci starali się zachęcić do odwiedzenia urokliwej ziemi horynieckiej. Niezwykłe walory uzdrowiskowe tj; specyficzny mikroklimat, idealne czyste powietrze, wody pitne i solankowe, zabiegi borowinowe, szeroka oferta zabiegów rehabilitacyjnych zachęcają do odwiedzenia tego miejsca jak również skorzystania z bogatej oferty leczniczej.
Spotkania rozpoczęły się prelekcją pana Edwarda Olbromskiego pt. „Sanatoria w Polsce”. Następnie pani Joanna Bukowczyk –dyrektor Centru Rehabilitacji KRUS udzieliła praktycznych wskazówek’’ Jak wyjechać do sanatorium’’.Uczestnicząca w spotkaniu pani dr Izabela Sokolik udzieliła informacji praktycznych związanych z wyjazdem do sanatorium, podkreślając walory horynieckich uzdrowisk. Zaś pan Grzegorz Ciećka – masażysta jednego z sanatoriów przybliżył sekrety masażu leczniczego.
Proboszcz miejscowej parafii pw. Opieki Matki Bożej ks Jan Cielica przedstawił postać brata Alberta, który „odcisnął swe stopy” na ziemi horynieckiej i otoczony jest szczególnym kultem w tej miejscowości. Uczestnicy spotkania mogli dokonać zakupu książek o tematyce zdrowotnej i historycznej, które zaoferowała księgarnia „NOVA” w Lubaczowie. „Spotkanie Załuskie” zostało ubogacone wystawą przyrodniczą przybliżającą Południowo-Roztoczański Park Narodowy.
Wydarzenie zwieńczono ludowym akcentem - występem zespołu Czerwona Jarzębina pod kierunkiem Wiesława Kiełbasy.